1972 yılında Berlin'de doğdu. İlk kez 1992’de rap yazdı. Bu yıldan itibaren Berlin’deki hip hop jam’lerde sahneye çıkmaya başladı. Almanya'nın hemen her şehrinde, Türkiye, Avusturya, Hollanda, İsveç ve Kuzey Kıbrıs'ta bir çok konser verdi. İlk profesyonel kaydını 1995 yılında, daha sonra Türkçe rapin yönünü değiştirecek ‘Hassickdir?’ adlı albümle yaptı.

Fuat, Berlin’e konser vermeye gelen hip hop’un önemli isimleri Beastie Boys, Nas, Fugees, Das EFX, House of Pain, Gangstarr’dan GURU ile röportajlar yaptı.

1994 yılında Almanya hükümetinin desteğiyle Türk, Arap ve İtalyan çocuklarla rap workshopları düzenlenmeye başladı. 

1996 yılından beri DJ’lik yapıyor. Scratching ve mixing yoğunluklu.

1999 yılında Fuat; Soul of Mischief, Swollen Members, DJ Hype ve Kool Savaş’la ilk Almanya turnesine çıktı. Berlin’de dünyaca ünlü önemli grupların konserlerinde yer aldı.  

2002 yılında Türkçe rap adına bir ilk gerçekleşti. Fuat, tüm dünyada piyasaya sürülen RZA’nın (Wu – Tang Clan) ‘The World According to RZA’ albümünde bir parçayla eşlik etti. 

2004 Eylül’ünde kariyerini Türkiye'de sürdüren Fuat Ergin, halen çocuklarla workshop düzenlemeye, konser vermeye ve albüm hazırlamaya devam ediyor. 

DSC_7988_preview-ConvertImage.jpg

ON THE WEB